Politechnika Łódzka na Salonach Maturzystów

Politechnika Łódzka zaprasza na Salony Maturzystów 2023 - wydarzenie, podczas którego matura „spotyka się” ze studiami. Po raz pierwszy nasza uczelnia zaprezentuje się na wspólnym stoisku Łodzi Akademickiej, które będzie można odwiedzić w pięciu miastach w Polsce.

Salony Maturzystów Perspektywy to targi edukacyjne, które od 17 już lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Każdorazowo w każdym Salonie uczestniczy od 3 do 5 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych, a wśród wystawców znajdują się wszystkie wiodące uczelnie w kraju. Wrzesień, który nieodłącznie kojarzy się ze szkołą, jest idealnym momentem na zorganizowanie kampanii Salon Maturzystów Perspektywy 2023, także dlatego, że do końca tego miesiąca uczniowie ostatnich klas szkół średnich mają czas na złożenie deklaracji maturalnych.

To z myślą o tej pierwszej poważnej decyzji związanej z maturą organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzeń, m.in. spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (matura w odmienionej formule, wspólnej dla absolwentów liceów i techników), ze znakomitymi nauczycielami-praktykami, z nauczycielami akademickimi oraz pracownikami działów rekrutacji i studentami, a także z ekspertami rynku pracy.

Po raz pierwszy w historii na Salonie Maturzystów pojawi się wspólne stoisko Miasta Łodzi oraz trzech wiodących łódzkich uczelni publicznych: Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej, na którym zaprezentowana zostanie kompleksowa oferta Łodzi Akademickiej pod hasłem „Study in Łódź”. Chcemy wspólnie budować tożsamość naszego miasta poprzez tworzenie wysokiej jakości społeczności akademickiej, a w przyszłości mieszkańców Łodzi, w myśli idei miasta współtworzonego. Pokazując różnorodność, interdyscyplinarność i otwartość, a także podejmując wspólne inicjatywy, takie jak obecność Miasta z kluczowymi uczelniami pod przysłowiowym „jednym dachem” na największym promocyjnym wydarzeniu edukacyjnym w Polsce, pragniemy zwiększyć potencjał Łodzi jako miasta akademickiego, wyróżniającego się na tle innych ośrodków.

Politechnika Łódzka od niemal 80 lat współtworzy wizerunek Łodzi Akademickiej. To u nas powstają nowe technologie, pojazdy przyszłości i rozwiązania, które podnoszą jakość życia. Jako jedyna polska uczelnia jesteśmy w elitarnej sieci ECIU, która otwiera przed naszymi studentami możliwość zdobycia międzynarodowego wykształcenia dopasowanego do indywidualnych potrzeb.   Wszystkich pasjonatów nauk technicznych zapraszamy do inwestowania w swoją przyszłość z Politechniką Łódzką! - mówi prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ.

Przedstawiciele uczelni i Miasta będą zachęcali do studiowania w Łodzi, przybliżając uczestnikom targów bogatą ofertę edukacyjną, kulturalną, turystyczną i gospodarczą Miasta. Zaprezentujemy również unikatowy na skalę kraju program „Młodzi w Łodzi”, poprzez który zachęcamy młodych ludzi do wiązania przyszłości z Łodzią oraz wspieramy rozwój kariery zawodowej łódzkich studentów, a lokalnym firmom zapewniamy wysoko wykwalifikowane kadry. O tym, że Łódź to przyjazne i fajne miasto, w którym warto studiować, żyć i pracować będziemy przekonywać młodych podczas Salonów w 5 największych ośrodkach akademickich w kraju:

• Lublin – 5-6 września (Katolicki Uniwersytet Lubelski)
  • Wrocław – 12-13 września (Politechnika Wrocławska)
  • Warszawa – 14-15 września (Politechnika Warszawska)
  • Łódź – 21-22 września (Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania)
  • Poznań – 26-27 września (Politechnika Poznańska)

Łódzkie stoisko będzie nawiązywało w swej formie do kojarzonego z miastem przystanku zwanym „Stajnią Jednorożców”. Będzie kolorowo, interaktywnie, merytorycznie, po prostu bardzo łódzko :)

Serdecznie zapraszamy wszystkich maturzystów!